Ndërlidhjet

UASHINGTON


48 shkencëtarë fitues të çmimit Nobel u kërkuan amerikanëvë që ta mbështesin kandidaturën e senatorit demokrat John Kerry për president të SHBA-ve.
48 kimistë, fizikanët dhe doktorë e bënë të ditur qëndrimin e tyre për mes një letre e cila u publikua në një faqe-interneti të fushatës së Kerryt.
Shkencëtarët thanë se politika e shkencës së administratës së Bushit po e shtyp të ardhmen e tyre, përfshirë reduktimin e fondeve për kërkime shkencore.
XS
SM
MD
LG