Ndërlidhjet

LISBONË


Një tifoz anglez ka vdekur pasi që është therur mbrëmë në Lisbonë.
Viktima 27 vjeçare është therur pas fitores së Anglisë kundër Kroacisë në kampionatin Evropian të futbollit. Raportet e para thonë se lidhur me këtë rast është arrestuar një tifoz kroat, por raportet tjera thonë se i burgosuri ishte nga Ukraina.
Sot, ndërkaq do të takohen Danimarka -Suedia, dhe Italia –Bullgaria.
XS
SM
MD
LG