Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi në veri të Bagdadit, kanë bërë të ditura burimet amerikane.
Njëherësh ka vazhduar dhe sot lirimi i një grupi të burgosurish nga burgu Abu Graib.
Ndërkaq në të tjera zhvillime, një gjykatë ushtarake amerikane, ka shtyrë seancën dëgjimore për një ushtare amerikane, e cila akuzohet për keqtrajtim të të burgosurve irakianë gjatë kohës që shërbente në Irak.
XS
SM
MD
LG