Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PEKIN


Përfaqësuesit e vendeve, që do marrin pjesë në raundin e tretë të bisedimeve gjashtë palëshe rreth programeve bërthamore të Koresë së Veriut, nuk kanë shprehur optimizëm lidhur me rezultatet.
Koreja e Veriut gjatë dy raundeve të mëparshme të bisedimeve ka ofruar të pezullojë programet bërthamore në shkëmbim të garancive për sigurinë e saj dhe ndihmë ekonomike nga Shtetet e Bashkuara. Uashingtoni nga ana e tij dëshiron që të verifikojë drejtpërdrejtë ndërprerjen e këtyre programeve.
XS
SM
MD
LG