Ndërlidhjet

LISBON


Një britanik, i cili kishte shkuar në Lisbonë për të ndjekur ekipin e tij të zemrës, Anglinë, është qëlluar për vdekje gjatë natës.
27 vjecari është qëlluar pas fitores së mbrëmshme të Anglisë ndaj Kroacisë, ndaj fillimisht u tha se i arrestuari për këtë ngjarje ishte një kroat, por më pas është njoftuar se bëhet fjalë për një qytetar ukrainas.
Sot do të luajnë Italia me Bullgarinë dhe Danimarka me Suedinë. Futja e Italisë në cerekfinale është në pikëpyetje, derisa në fillim italianët përmendeshin si favorit për të fituar kampionatin.
XS
SM
MD
LG