Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënsekretari amerikan i shtetit për Kontrollin e Armëve, tha se Irani i ka informuar Britaninë, Gjermaninë dhe Francën se do të vazhdojë të bëjë pjesë të centrifugës për uraniumin, duke e shkelur kështu marrëveshjen që e arriti me këto tre vende në muajin shkurt.
John Bolton gjithashtu tha se Shtetet e Bashkuara asnjëherë nuk kanë besuar se Irani e ka ndërprerë prodhimin e këtyre pjesëve.
XS
SM
MD
LG