Ndërlidhjet

DUBLIN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush sot pritet të arrijë në Irlandë, ku do të merr pjesë në samitin e Bashkimit Evropian, i cili do të fokusohet në gjendjen në Irak.
Mbi 6.000 policë dhe trupa irlandeze janë vendosur për të mbrojtur presidentin amerikan dhe liderët e BE-së, shkaku i demonstratave të paralajmëruara kundër luftës në Irak.
Iraku gjithashtu do të jetë në fokus të takimit të samitit të NATO-s në Stamboll.
XS
SM
MD
LG