Ndërlidhjet

DABLIN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush, sot pritet të arrijë në Irlandë, ku do të marrë pjesë në samitin e Bashkimit Evropian, i cili do të fokusohet në gjendjen në Irak. Pas paralajmërimit të demonstratave kundër luftës në Irak, për ruajtjen e sigurisë në Dablin janë angazhuar mbi 6.000 policë dhe trupa irlandeze.
XS
SM
MD
LG