Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kryeministri i Pakistanit, Zafarullah Khan Jamali dha sot dorëheqje, informojnë agjencitë e lajmeve. Zyrtarë pakistanezë kanë thënë se pritet që më vonë gjatë ditës, lidhur me dorëheqjen të prononcohet edhe vetë zoti Jamali. Për muaj të tërë janë dëgjuar zëra për keqësimin e raporteve ndërmjet presidentit të Pakistanit, Pervez Musharraf dhe kryeministrit Zafarullah Khan Jamali.
XS
SM
MD
LG