Ndërlidhjet

KABUL


Së paku dy veprimtare u vranë dhe 17 të tjera u plagosën nga shpërthimi që sot goditi autobusin në qytetin Xhalalabad në Lindje të Afganistanit. Autoritetet kanë thënë se veprimtaret punonin në regjistrimin e votusve për zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen në muajin shtator. Agjencitë e lajmeve raportojnë se përgjegjësinë për këtë shpërthim e kanë marrë pjesëtarë të talibanëve.
XS
SM
MD
LG