Ndërlidhjet

BAGDAD


Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në irak ka shpallur një fushatë të re që synon zënien e militantit Abu Musab al-Zarkawi, për të cilin thuhet se ka lidhje me al-Qaidën. Zëdhënësi i koalicionit Dan Senor tha sot se ata që japin informacione që çojnë në zënien e al-Zarkawit do të shpërblehen me 10 milionë dollarë. Al-Zarkawi, që ka lindur në Jordani, ka marrë përgjegjësinë për lidhje me sulmet vdekjeprurëse në Irak dhe për vrasjen e një amerikani dhe të një jug-koreani që sihin rrëmbyer në Irak.
XS
SM
MD
LG