Ndërlidhjet

PEKIN


Palët pjesëmarrëse në bisedimet lidhur me gjetjen e zgjidhjes për programin bërthamor të Koresë Vriore, kanë kumtuar sot se rundi i ardhshëm i bisedimeve, i katërti me radhë, do të mbahet në fund të muajit shtator. Në këtë kumtesë, poashtu thuhet, se para shtatorit diplomatët do të takohen për të diskutuar "hapat e parë të deatomizimit". Në këto bisedime, që përfunduan sot, morën pjesë përfaqësuesit e të dy Koreve, të Shteteve të Bashkuara, ata të Kinës, të Japonisë dhe të Rusisë.
XS
SM
MD
LG