Ndërlidhjet

LISBONË


Në kuadër të çerekfinales të Kampionatit Evropian në Futboll sonte takohen Çekia dhe Danimarka.
Mbrëmë, Holanda pas ekzekutimit të penaltive eliminoi Suedinë dhe në gjysmëfinale takohet me Portugalinë. Fituesi i ndeshjes së sotme do të takohet me Greqinë.
XS
SM
MD
LG