Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


10 ushtarë rusë janë vrarë në Çeçeni, ashtu si dhe 4 civilë tjerë, kur artileria ruse ua kishte goditur shtëpinë.
Një zyrtar i administratës proruse në Çeçeni tha në kushte të anonimitetit se vrasjet e ushtarëve rusë janë pasojë e 18 sulmeve të kryera nga ana e kryengritësve.
XS
SM
MD
LG