Ndërlidhjet

STAMBOLL


Policia sot është përleshur me protestuesit pranë ndërtesës ku do të mbahet samiti i NATO-s në Stamboll.
Protestuesit hodhën koktej molotovi dhe gurë ndaj policisë, e cila u kundërpërgjigj me gaz lotsjellës dhe vrushkuj uji.
Në demonstrata morën pjesë rreth 2.000 protestues.
Gjatë dy ditëve të samitit, i cili fillon sot, Turqia i ka shtuar dukshëm masat e sigurisë.
XS
SM
MD
LG