Ndërlidhjet

PORTO


Në Kampionatin Evropian të Futbollit tani dihen katër gjysëmfinalistët.
Mbrëmë në Porto, Çekia e mundi Danimarkën 3:0, kështuqë të enjten çekët do të luajnë me Greqinë, për të përcaktuar njërën skuadër për finalen e 4 korrikut.
Gjysëmfinalja hapet të mërkurën me ndeshjen ndërmjet skuadrave të Portugalisë dhe Holandës.
XS
SM
MD
LG