Ndërlidhjet

LISBON


Kryeministri aktual portugez, Jose Mauel Durao Barroso bëri të ditur se nesër do bëjë publik vendimin lidhur me kandidaturën e tij si pasardhës i Romano Prodit në postin e presidentit të Komisionit Evropian.
Agjencitë e lajmeve njoftojnë se Javier Solana do emërohet nga Bashkimi Evropian si ministri i parë i jashtëm i Unionit, që do të thotë se do të jetë dhe nënpresident i Komisionit Evropian.
XS
SM
MD
LG