Ndërlidhjet

TRIPOLI


I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, Uilliam Burns është takuar me presidentin e Libisë, Muamer Gadafi, të cilit i transmetoi një mesazh nga presidenti Bush, që lidhej me normalizimin e mardhënieve politike, ekonomike dhe kulturore mes dy vendeve.
Mardhëniet mes Uashingtonit e Tripolit kanë nisur të përmirësohen që nga dhjetori i kaluar kur Libia vendosi t'i japë fund programeve bërthamore, biologjike dhe kimike.
XS
SM
MD
LG