Ndërlidhjet

BAZA AJRORE INCIRLIK/TURQI


Andrew Natsios, kreu i Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për ndihma Ndërkombëtare (USAID) tha se rreth 1 milion njerëz në Sudan, mund të vdesin sivjet shkaku i krizës humanitare atje.
Kombet e Bashkuara dhe disa vende e kanë akuzuar qeverinë sudaneze për bllokimin e ndihmave në rajonet e rrezikuara.
XS
SM
MD
LG