Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës e ka shprehur bindjen se ish lideri politik i serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq mund të arrestohet gjatë ditës së sotme, por nuk dha detaje tjera.
Carla Del Ponte gjithashtu tha se Serbia dhe Mali i Zi janë bërë "vendstrehim i sigurtë" për të paktën 15 të akuzuar për krime të luftës.
XS
SM
MD
LG