Ndërlidhjet

DOHA\KATAR


Rusia insiston se agjentët rusë të dënuar për vrasjen e liderit çeçen Zelimkan Yandarbijev, janë të pafajshëm dhe se do të përpiqet për t'i liruar ata.
Deklarata e ministrit të jashtëm rus Sergei Lavrov erdhi pak kohë pasi një Gjykatë e Katarit i dënoi me burgim të përjetshëm dy agjentë rusë.
Lavrov ka thënë se e respekton vendimin e gjykatës së Katarit, por avokatët rusë do të ankohen kundër vendimit.
XS
SM
MD
LG