Ndërlidhjet

SARAJEVË


Një revizion i bërë brenda Partisë Demokratike Serbe zbulon lidhjet e partisë me të dyshuarit për krime lufte. Përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar Pedi Ashdoun tha se kjo parti i ka ofruar ndihmë të akuzuarit kryesor për krime lufte Radovan Karaxhiq.
Rezultatet e revizionit u publikuan një ditë pasi Ashdoun shkarkoi 60 zyrtarë të lartë partiakë dhe qeveritarë të Republikës Serbe të Bosnjes.
XS
SM
MD
LG