Ndërlidhjet

LIEZH – BELGJIKË


Gara e ciklizimit e njohur si "Turi i Francës" ka filluar sot nga qyteti Liezh i Belgjikës. Kjo garë është 3'500 kilometra e gjatë dhe do zhvillohet në 21 faza gjatë tre javëve të ardhshme.
Ciklisti amerikan Lance Armstrong do përpiqet të fitojë për të gjashtën herë këtë tur, cfarë do shënojë rekord në vetvete.
XS
SM
MD
LG