Ndërlidhjet

KABUL


Trupat e koalicionit në Afganistan kanë vrarë 12 militantë talibanë dhe kanë kapur 12 të tjerë gjatë javës që po lëmë pas.
Aksionet janë zhvilluar në jug dhe jugperëndim të Afganistanit derisa janë shënuar edhe tre viktima në mesin e civilëve dhe dy ushtarë paqeruajtës të plagosur gjatë aksioneve në fjalë.
XS
SM
MD
LG