Ndërlidhjet

NJU JORK


Gati tre vjet pas sulmit të 11 shtatorit, Nju Jorku do të fillojë sot rindërtimin e kullës, që do të jetë pjesë qendrore e Qendrës së re tregtare.
Ngritja e themeleve të Kullës së lirisë do të shënojë fillimin e ndërtimit që pritet të kushtojë rreth 1 miliardë e 500 milion dollarë.
Kulla do të jetë e lartë 541 metra, dhe pritet të përfundohet më 2009.
XS
SM
MD
LG