Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtarët amerikanë kanë shënuar në qytete të ndryshme të Irakut, Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Ata kanw ftuar qw tw festojnw me ta edhe qytetarwt irakianw.
Ndwrkohw, fati i marinsit të rrëmbyer amerikan në Irak mbetet i paqartë, pasi që grupet militante kanë mohuar vrasjen e tij.
Nga ana tjetër tre persona janë vrarë dhe një është lënduar nga luftimet në qytetin e Bakubasë.
XS
SM
MD
LG