Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani dhe Siria kanë kërkuar largimin e menjëhershëm të trupave të huaja nga Iraku.
Presidenti iranian Muhamed Khatami tha se të dy vendet janë pajtuar se zgjidhja e krizës së Irakut është fundi i shpejtë i okupimit të Irakut nga Shtetet e Bashkuara dhe krijimi i një qeverie kompromisi në Irak.
Khatami tha se Irani dhe Siria do të luajnë një rol më të mirë sesa Shtetet e Bashkuara në krijimin e një sistemi demokratik në Irak.
XS
SM
MD
LG