Ndërlidhjet

HAGË


Nesër duhet të nisë faza e dytë në gjykimin e ish diktatorit serb Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid në Kosovë, Kroaci dhe Bosnje e Hercegovinë.
Por, burime nga Tribunali i Hagës thonë se nuk dihet nëse kjo do të ndodhë, pasi që mjeku e ka këshilluar të akuzuarim që të pushojë edhe më tej. Millosheviqi do ta ketë një fjalim hyrës, dhe pastaj do t'i nxjerrë dëshmitarët e tij.
XS
SM
MD
LG