Ndërlidhjet

JERUSALEM


Tre palestinezë dhe një kolon izraelit janë vrarë në Bregun Perëndimor në valën e re të dhunës që shpërtheu në këtë zonë.
Ndërkohë, kreu i shërbimit të sigurisë së Izraelit ka paralajmëruar kabinetin qeveritar se militantët hebrenj po bëhen gjithnjë e më shumë ekstremë dhe mund të prishin planin për evakuimin nga Bregu Perëndimor.
XS
SM
MD
LG