Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka testuar sot një lloj të raketave bërthamore në bregdetin lindor të vendit.
Ministria e mbrojtjes tha se lansimi i raketës me një rreze prej 700 kilometrash ishte i përsosur.
Në reagimet e para Pakistani ka thënë se nuk është i brengosur dhe se është e drejtë sovrane e çdo vendi që të provojë kapacitetet ushtarake.
XS
SM
MD
LG