Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga sulmet në Irak janë vrarë të paktën tre dhe janë lënduar 11 irakianë.
Ndërkohë, sabotuesit kanë qëlluar sërish në infrastrukturën e naftës, duke prishur një linjë furnizimi që lidh fushat e naftës në veri dhe jug të vendit.
Nga ana tjetër militanti shiit Moqtada al Sadr ka thënë se do të vazhdojë rezistencën kundër shtypjes dhe okupimit dhe e ka quajtur qeverinë e përkohshme të Irakut –jolegjitime.
XS
SM
MD
LG