Ndërlidhjet

KATMANDU


Zyrtarët në Nepal thanë se rebelët komunistë në një pusi që i bën minibusit të tyre kanë vrarë 12 policë dhe një civil.
Luftimet mes rebelëve maoistë dhe forcave të qeverisë kanë eskaluar që kur rebelët hoqën dorë nga armëpushimi 7 mujor i arritur në gusht.
Kryengritësit dëshirojnë zëvendësimin e monarkisë së Nepalit me një shtet komunist.
XS
SM
MD
LG