Ndërlidhjet

VJENË


Presidenti i Austrisë, Thomas Klestil është në gjendje serioze shëndetësore pasi sot pësoi një sulm në zemër. Mjeku Reinhard Krepler, drejtor i spitalit të përgjithshëm të Vjenës, u tha reporterëve se "parashikimet janë shumë të këqia". Presidenti Thomas Klestil, 71 vjçar, në fund të kësaj jave është dashur që ta përfundoj mandatin e tij gjashtë vjeçar dhe ta kaloj presidencën te Heinz Ficsher nga Partia social demokrate, i cili në këtë post u zgjodh në muajin prill të këtij viti.
XS
SM
MD
LG