Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës duhet të veproj derisa të arrestohet ish lideri serb i Bosnjës, Radovan Karaxhiq dhe të akuzuarit e tjerë të lartë, ka thënë sot diplomati amerikan, Pierre Richard Prosper. Ai mëtutje është shprehur se afati i përcaktuar për Tribunalin, që ti përfundoj të gjitha proceset deri në vitin 2008, është fleksibël.
XS
SM
MD
LG