Ndërlidhjet

PITSBURG, PENSILVANI


Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, John Kerry shpalli sot se kandidat për zëvendës president të tij ka zgjedhur senatorin nga Kaolina Veriore, John Edwards. Me këtë rast, zoti Keri tha:
-Unë jam shumë krenar se së bashku, John Edwards dhe unë tash do të luftojmë për ta ndërtuar një Amerikë për të gjithë amerikanët.

Mëtutje kandidati demokrat për president amerikan, John Kerry u shpreh edhe për profilin politik të zotit Edwards:
-E kam zgjedhur njeriun që kupton dhe i mbronë vlerat e Amerikës, njeriun që ka treguar kurajo dhe vendosmëri si udhëheqës i klasës së mesme të amerikanëve.
XS
SM
MD
LG