Ndërlidhjet

KOLOMBO


Të paktën 5 persona kanë vdekur dhe 11 janë lënduar kur një kryengritëse e Tigrave Tamil ka hedhur veten në ajr brenda një stacioni të policisë në kryeqytetin e Shri Lankës.
Qeveria dhe rebelet kanë arritur një armëpushim në shkurt të viti 2002.
XS
SM
MD
LG