Ndërlidhjet

PEKIN


Në raportin e ri i Organizatës për të Drejtat e Njeriut Amnesty International thuhet se Kina po e përdor luftën kundër terrorizmit për të justifikuar represionin ndaj komunitetit Uighur.
Kjo organizatë akuzon qeverinë kineze se po e përdor terrorizmin si pretekst që të rrisë shtypjen e të gjitha formave demokratike dhe politike të disidenëtve në rajonin autonom të Uighurit.
XS
SM
MD
LG