Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Së paku 5 palestinezë janë vrarë nga forcat izraelite gjatë luftimeve të fundit në Rripin e Gazës.
Sulmet e 10 ditëve të fundit, të ndërmarra nga Izraeli, synojnë t'i japin fund aksioneve të militantëve palestinezë kundër pikave kufitare dhe atyre te kontrollit të ushtrisë izraelite.
XS
SM
MD
LG