Ndërlidhjet

MOSKË


Kompania më e madhe ruse e naftës Yukos, po pret nga qeveria, që të fillojë t'i shesë fondet e saj pas skadimit të afatit për të paguar borxhin e taksave prej 3 miliardë e 400 milionë dollarësh. Afati ka kaluar në mesnatë pasi bisedimet mes autoriteve dhe zyrtarëve të kompanisë kishin dështuar.
XS
SM
MD
LG