Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Së paku 7 palestinezë janë vrarë nga forcat izraelite gjatë luftimeve të fundit në Rripin e Gazës.
Sulmet e 10 ditëve të fundit, të ndërmarra nga Izraeli, synojnë t'i japin fund aksioneve të militantëve palestinezë kundër pikave kufitare dhe atyre te kontrollit të ushtrisë izraelite.
Nga ana tjetër, kryeministri Ariel Sharon ka thënë se të dielën do të takohet me liderin opozitar Shimon Peres për të diskutuar formimin e një qeverie të re të koalicionit.
XS
SM
MD
LG