Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti kinez i ka shprehur shqetësimet e vendit të tij Këshilltares për Siguri Kombëtare të presidentit Bush, Kondolesja Rajs, për shkak të shitjes së armëve Tajvanit nga ana e Uashingtonit.
Rajs nga ana e vet ka përsëritur se administrata amerikane mbështet politikën për një shtet kinez dhe nuk mbështet pavarësinë e Tajvanit.
XS
SM
MD
LG