Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka vrarë të paktën dy kryengritës pas përleshjeve të sotme në Ramadi.
në Kirkuk është njoftuar edhe për sulme të tjera të kryengritësve, që kanë shkaktuar dëme materiale dhe në njerëz.
Ndërkohë, qeveria e Filipineve ka thënë se brenda 6 javësh do të tërheq misionin e saj paqeruajtës nga Iraku ashtu sic ishte paraparë. Një shtetas i rrëmbyer filipinas është kërcënuar me vdekje nga kryengriëtsit irakianë, nëse ushtarët e shtetit të tij nuk largohen nga Iraku.
XS
SM
MD
LG