Ndërlidhjet

VJENË


Krerët e shteteve dhe të mbretërive ervropiane morën pjesë në varrimin e sotëm të presidentit austriak Thomas Klestil në Vjenë.
Në ceremoninë e varrimit, Klestil u vlerësua si një evropian i përkushtuar, që ka ndihmuar në intergimin e shteteve të Evropës Lindore ne Unionin Evropian.
Në funeral kanë marrë pjesë edhe kryetari I Kosovës Ibrahim Rugova dhe kryeministri Bajram Rexhepi.
XS
SM
MD
LG