Ndërlidhjet

BUKURESHT


Kreyministri rumun Adrian Nastase ka zëvendësuar 5 ministra të kabineti të të tij.
Nastase ka thënë më herët, se do të bëjë ndryshime në qeveri dhe se do të mbetet në krye të Partisë Social-Demokrate, duke u dhënë fund spekulimeve se ai do të largohet nga kreu i partisë pas humbjes në zgjedhjet lokale të qershorit.
XS
SM
MD
LG