Ndërlidhjet

KAJRO


Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak ka emëruar kryeministrin e ri pas dorëheqjes së kabinetit të premten.
Mubarak ka kërkuar nga ish ministri i informacionit dhe komunikimit, Ahmed Nazief, që të formojë qeverinë e re.
Dorëheqja e kabinetit, është pritur për një kohë të gjatë, pas kërkesave të vazhdueshme për reforma ekonomike dhe politike në Egjipt.
XS
SM
MD
LG