Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryetari i Serbisë, Boris Tadiq e dha sot betimin para Parlamentit të këtij vendi. Në fjalimin e tij ai premtoi se do të punoj në arritjen e stabilitetit në këtë vend dhe në afrimin e Serbisë me Bashkimin Evropian. Agjencia AP raporton se ky ishte inaugurimi i parë i një lideri pro demokratik të Serbisë prej Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG