Ndërlidhjet

BAGHDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara kumtoi se një ushtar i koalicionit ishte vrarë sot nga sulmi i një bombe në afërsi të qytetit verior të Irakut, Mosul. Policia e Irakut dhe dëshmitarët kanë thënë se, poashtu sot, në qytetin Hilla, në jug të Bagdadit, ushtarët amerikanë kanë shtënë dhe kanë qëlluar për vdekje dy irakianë, pasi vetura e tyre ishte përpjekur ta tejkalonte patrullën amerikane. Agjencitë e lajmeve raportojnë se këto vrasje ndodhën një ditë pasi në një incident në Anbar ishin vrarë katër ushtarë të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG