Ndërlidhjet

BAKUBA, IRAK


Afro një mijë protestues kërkuan sot lirimin e ish diktatorit të Irakut, Saddam Hussein. Në këto demonstrata, në Bakuba të Irakut, u kundërshtua prania e trupave amerikane dhe qeveria aktuale e përkohshme e Irakut, që mbështetet nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG