Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjenerali Vladimir Lazarevic, i cili ka komanduar trupat serbe në Kosovë në vitin 1999, dhe i akuzuar nga Gjykata e Hagës e ka cilësuar dorëzimin e mundshëm në Hagë si akt tradhëtie. Këtë deklaratë Lazarevic e ka bërë në një intervistë për mediat elektronike serbe.
XS
SM
MD
LG