Ndërlidhjet

TEL AVIV


Kryeministri izraelit Ariel Sharon ka urdhëruar vazhdimin e ndërtimit të murit ndarës, për të cilin Gjykata Ndërkombëtare me qendër në Hagë, tha se ishte në kundërshtim me ligjin ndërkombëtar.
Sharon tha se do përdorte të gjitha mjetet ligjore dhe diplomatike kundër vendimit të gjykatës së Kombeve të Bashkuara.
Në të tjera zhvillime nga një shpërthim në një stacion autobusi në Tel Aviv humbi jetën një 19 vjecar dhe u plagosën 20 të tjerë. Brigada e Martirët e Al-Aksës ka marrë përsipër përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG